Drodzy uczniowie!
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodą jest wyjazd do Brukseli! Najważniejsze informacje na temat warunków przystąpienia do tego konkursu i oczywiście sprawy najważniejszej- nagrody znajdziecie tu:
Drodzy uczniowie!
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodą jest wyjazd do Brukseli! Najważniejsze informacje na temat warunków przystąpienia do tego konkursu i oczywiście sprawy najważniejszej- nagrody znajdziecie tu:
16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. To doskonała okazja, by przypomnieć jak ważne jest, aby szanować i akceptować innych, niezależnie od ich pochodzenia, religii, czy różnic kulturowych. Każdy z nas wnosi coś unikalnego do społeczności, a zrozumienie i szacunek to fundamenty, które pozwalają budować świat pełen pokoju i współpracy. 🫶
Z tej okazji zachęcamy wszystkich uczniów do refleksji nad tym, jak codziennie możemy okazywać tolerancję wobec innych. Niech nasza szkoła będzie miejscem tolerancji i życzliwości, w którym każdy czuje się bezpiecznie.
#DzieńTolerancji #SzanujmySię #RazemSilniejsi
psycholog szkolny Anita Jankowska
Z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy gminy Krasnosielc oddali hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny. Gminne obchody narodowego święta odbyły się niedzielę, 10 listopada. Wzięli w niej również udział przedstawiciele Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu.
Zapraszamy do przeczytania o tym wydarzeniu na stronie internetowej Tygodnika Ostrołęckiego.
https://to.com.pl/obchody-swieta-niepodleglosci-w-krasnosielcu-10-11-2024/ar/c1p2-26975667
Drodzy rodzice naszych uczniów! Zapraszamy na kolejne w tym roku zebranie w szkole, które odbędzie się 19 listopada 2024 roku o godzinie 15.15. Rozpoczynamy od spotkania ogólnego z dyrektorem szkoły panem Tomaszem Olkowskim. Następnie wychowawcy poszczególnych klas zaproszą Państwa do sal lekcyjnych, by omówić ważne kwestie dydaktyczno-wychowawcze.
Zapraszamy serdecznie.
Dziś w naszej szkole odbył się apel z okazji 106 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada, to dzień bardzo ważny w historii naszego kraju. Chcąc przybliżyć to wydarzenie klasy maturalne przygotowały montaż słowno - muzyczny, natomiast pan dyrektor Tomasz Olkowski w swoim przemówieniu życzył nam wszystkim, abyśmy zawsze byli dumni z tego, skąd pochodzimy oraz rozwijali cechy, które czynią naszą wspólnotę wyjątkową. Niech żyje wolna Polska!
Za nami szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem składającym się z 60 pytań z zakresu produkcji roślinnej. Do wykonania były również 3 zadania praktyczne. Spośród uczestników najlepszy okazał się Szymon Kamiński z klasy V technikum agrobiznesu, który zajął 1 miejsce. Na 2 miejscu uplasował się Paweł Koterwas z klasy II technikum agrobiznesu.
Teraz przed uczniami eliminacje okręgowe, które odbędą się w kwietniu w Olsztynie. Trzymamy kciuki!
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas maturalnych: IV LO i V TA na pielgrzymkę do Częstochowy pojechali 25 października. W ramach spotkania z innymi maturzystami diecezji łomżyńskiej wzięli udział w katechezie dla nich przeznaczonej, następnie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, brali udział w Celebracji Sakramentu Pokuty i Pojednania. Zwieńczeniem pielgrzymki były Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bpa. Janusza Stepnowskiego oraz wspólny udział w Apelu Jasnogórskim.
Dnia 24 października 2024 roku dwie nauczycielki naszej szkoły zostały uhonorowane odznaczeniami państwowymi nadanymi postanowieniem Prezydenta RP. Są to:
Joanna Kraszewska- otrzymała Medal Srebrny za Wieloletnią Służbę
Agnieszka Grabowska- odznaczona Brązowym Medalem za Wieloletnią Służbę.
Uroczystość wręczenia odbyła się w Ostrołęckim Centrum Kultury w Ostrołęce.
Nagrodzonym paniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Już od 1985 roku październik jest miesiącem świadomości raka piersi. Dlatego też w tym okresie każdego roku na świecie, w naszym kraju i szkole podejmowane są różnorodne działania profilaktyczne.
W minioną niedzielę- 20 października 2024 roku- dwunastoosobowa grupa składająca się z kobiet w różnym wieku, w tym nauczycielek i uczennic z naszej szkoły brała udział w dynamicznym spacerze w ramach akcji „Bieg Kobiet- Zawsze PierWsi”- edycja 2024.
Z kolei dziś- 22 października br- uczennice klas: II LO, II TA i III LO wzięły udział w szkoleniu w ramach programu profilaktycznego „Zdrowe piersi są OK”. Szkolenie przeprowadziła asystentka Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Makowie Mazowieckim- pani Aneta Sierzan.
Nasza szkoła włącza się w akcję organizacyjną dotyczącą podnoszenia świadomości i wiedzy na temat ryzyka stania się ofiarą współczesnego niewolnictwa - handlu ludźmi, który jest poważnym przestępstwem naruszającym podstawowe prawa człowieka.
Włączając się do tej akcji, wyraźnie namawiamy: Nie ufaj bezgranicznie, nie stań się ofiarą handlu ludźmi!
psycholog szkolny Anita Jankowska
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego pod hasłem: „Uczyń zdrowie i dobre samopoczucie psychiczne wszystkich globalnym priorytetem” to doskonały moment, by przypomnieć, jak ważne jest dbanie o nasze zdrowie psychiczne oraz zdrowie naszych uczniów. W codziennym biegu nie zawsze dostrzegamy sygnały stresu czy przeciążenia, a przecież nasze dobre samopoczucie to klucz do sukcesów w życiu i w edukacji. Wspierajmy siebie i naszych uczniów, budując empatię, zrozumienie i otwartość na rozmowę o emocjach. Zdrowie psychiczne to fundament naszego szczęścia.
psycholog szkolny Anita Jankowska
09 października 2024 roku świętowaliśmy Dzień Edukacji. Na uroczystość przybyły panie, które niegdyś pracowały w naszej placówce, a dziś odpoczywają na zasłużonej emeryturze. Dyrektor szkoły- pan Tomasz Paweł Olkowski wygłosił przemówienie okolicznościowe, w którym mówił przede wszystkim o wadze edukacji dla każdego człowieka nie tylko w czasie trwania nauki, ale przede wszystkim w tej części naszego życia, gdy etap edukacji szkolnej mamy już za sobą. Samo zaś życie określił mianem najlepszego, ale bardzo drogiego i wymagającego nauczyciela.
Następnie przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Kicka złożyła zgromadzonym życzenia z okazji Dnia Edukacji, zaś przedstawiciele samorządu uczniowskiego wręczyli nauczycielom, gościom i pracownikom obsługi okolicznościowe podarunki.
Uroczystość zwieńczyła część artystyczna przygotowana przez klasę II TA pod kierownictwem wychowawczyni Beaty Grabowskiej.
Wreszcie są! Nowości książkowe w naszej szkolnej bibliotece! Do ich zakupu wykorzystaliśmy środki otrzymane z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wyboru pozycji książkowych, które powinny się znaleźć w naszej czytelniczej przestrzeni dokonali uczniowie i nauczyciele. Zbadaliśmy potrzeby poznawcze obu stron i mamy 87 pozycji do wypożyczenia. Zainteresowanym tematem zdradzimy, że są to romanse, książki historyczne, reportaże i……. Reszty dowiecie się, gdy pojawicie się w szkolnej bibliotece, by wybrać coś ciekawego do przeczytania. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców.
Dzięki współpracy z Publiczną Biblioteką Samorządową w Krasnosielcu w naszej szkole miało dziś miejsce spotkanie autorskie. Zaproszonym gościem był pan Jacek Łapiński- pisarz, prawnik, przedsiębiorca i pasjonat psychologii pozytywnej. To autor kilku książek motywacyjnych, między innymi: „Z uśmiechem Ci do twarzy. Dobry humor to lepsze życie” czy „Dlaczego warto czytać?!”. Spotkanie miało charakter otwarty. Pisarz nie opowiadał bezpośrednio o swojej pracy, tylko prowadząc rozmowę z młodzieżą pokazywał, w jaki sposób można kierować swoim życiem, jak czas wolny, który tak łatwo marnujemy w prosty sposób przekuć w pasję czy realizację celów. W rozmowie odwoływał się nie tylko do własnych doświadczeń, ale też pokazywał uczniom, jak ich zainteresowania mogą prowadzić małymi krokami do spełnienia marzeń.
Osoby zainteresowane twórczością pana Jacka Łapińskiego zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki.
19 września 2024 roku uczniowie trzech klas: III LO, III TA i II LO brali udział w warsztatach profilaktycznych zrealizowanych w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego pn. „Promocja zdrowia i edukacja zdrowotna z zakresu zdrowia psychicznego dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez Powiat Makowski” w 2024 roku. Te z kolei działania są składową Samorządowego Instrumentu Wsparcia Zdrowia Psychicznego „Mazowsze dla Zdrowia Psychicznego 2024”.
Z uczniami spotkała się psycholożka pani Anna Starzyńska- Brzuska, która w ramach wyżej opisanych działań przeprowadziła z młodzieżą warsztaty na temat zdrowia psychicznego, szczególnie zaś tak ważnego dziś problemu- depresji, zmagań i pomysłów na radzenie sobie z nią.
Kolejne spotkanie- dotyczącej tej samej problematyki odbędzie się 26 września br., tym razem będzie przeprowadzone dla klas: IV LO, II TA i V TA.
Przedstawiamy Radę Samorządu Uczniowskiego, która została wybrana na rok szkolny 2024/2025. Oto oni:
Przewodniczący: Mateusz Dębek
Zastępca przewodniczącego: Konrad Zalewski
Sekretarze: Aleksandra Kuprajtys i Anna Kaszuba
Skarbnicy: Kaja Goś i Krzysztof Bakuła
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego został pan Artur Sołtysiński.
10 września 2024 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły i uczący w niej nauczyciele wzięli udział w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego, który będzie działał w roku szkolnym 2024/2025. Oprócz przedstawicieli uczniów, którzy będą ich reprezentować w ważnych dla nich sprawach wybieraliśmy też opiekuna samorządu. Całe wydarzenie prowadziła i kontrolowała powołana w tym celu komisja, która dbała o poprawność przebiegu szkolnych wyborów.
W tym roku szkolnym po raz szósty przyłączyliśmy się do ogólnokrajowej akcji „Narodowe Czytanie”. Jej patronem jest prezydent Polski- Andrzej Duda. Tym razem pochylaliśmy się nad tekstem dramatu Juliusza Słowackiego „Kordian”. Pogłębiona lektura tej książki ma przybliżyć wszystkim biorącym udział w tej akcji czytelniczej pozycję uniwersalną. Bowiem „Kordian” to utwór, który nawet w dzisiejszych czasach przypomina o tym, że w swoich działaniach warto opierać się na odwadze i determinacji, a krytyczna analiza popełnianych błędów powinna zbliżać nas do zamierzonego celu.
W naszej szkole w akcji „Narodowe Czytanie” brali udział wszyscy uczniowie i nauczyciele, zaś czytającą młodzież reprezentowali przedstawiciele klas: II LO, II TA, III LO i IV LO. Wszystkim uczestnikom dzisiejszego spotkania-zarówno tym czytającym dramat, jak i słuchaczom- serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wytrwałość.
Narodowe_Czytanie_2024._List_Prezydenta_RP_Andrzeja_Dudy(1).pdf
Dzisiaj- 02 września 2024 roku w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Zapoczątkowaliśmy go w uroczystej atmosferze, z ceremoniałem szkolnym i z gotowością na kolejne miesiące nauki. Dyrektor szkoły pan Tomasz Paweł Olkowski w swym przemówieniu wspominał przede wszystkim o sprawach organizacyjnych, jednak zwrócił też uwagę na ważne aspekty procesu nauczania szkolnego. Namawiał do tego, by w tym roku szkolnym uczniowie szczególnie skorzystali ze wsparcia nauczycieli i wychowawców, by postawili na swój rozwój- nie tylko pod względem edukacyjnym, ale przede wszystkim osobowym, z dbałością o indywidualne potrzeby.
Inauguracja nowego roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się 02 września 2024 roku. Msza Św. będzie odprawiona o godzinie 8:00, zaś na godzinę 9.00 zapraszamy do budynku naszej szkoły. Po uroczystym rozpoczęciu przez dyrektora, uczniowie spotkają się z wychowawcami klas.
Powered by aSc EduPage