• KONKURS RECYTATORSKI

27.03.2024

25 marca 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Szelkowie Starym odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski w związku z Rokiem Czesława Miłosza. W konkursie udział wzięli uczniowie  trzech kategorii: klas IV-VI, VII-VIII szkół podstawowych i przedstawicieli wszystkich szkół średnich z powiatu makowskiego. Naszą placówkę reprezentowali: Olga Banasiak z klasy I LO, recytując wiersz „Do polityka” oraz Aleksander Drewelus uczeń klasy III LO, który zaprezentował utwór  Czesława Miłosza „Przedmowa”.

Po naradach jury wyłoniono najlepszych. Nasza szkoła ma w tym gronie swoją przedstawicielkę, bowiem Olga Banasiak zajęła II miejsce w swojej kategorii.

Bardzo serdecznie dziękujemy Oldze i Aleksandrowi za bardzo dobre występy, a naszej laureatce gratulujemy sukcesu.

Beata Grabowska

• Dzień Patrona w szkole

26.03.2024

22 marca 2024 roku obchodziliśmy tegoroczne Święto Patrona szkoły. Pan dyrektor treścią swojego przemówienia nawiązał do postaci Tadeusza Kościuszki. Ze względu na okoliczności dzisiejszego święta odśpiewano hymn szkoły, którego słowa odnoszą się do bohaterskiej postaci naszego patrona. W części artystycznej przygotowanej przez wszystkich uczniów klasy I technikum agrobiznesu wysłuchaliśmy tekstów narracyjnych i utworów podkreślających wielkość zasług Tadeusza Kościuszki.  Partie recytowane uświetniali swym śpiewem uczennice klas: I LO, II LO oraz uczeń klasy IV TA. Na koniec- zgodnie z wieloletnią już tradycją naszej szkoły- przedstawiciele klasy maturalnej odtańczyli Polonez Kościuszki.

Beata Grabowska