• Projekty edukacyjne w ramach programu rozwoju czytelnictwa

13.12.2023

W roku 2023 nasza biblioteka szkolna przyłączyła się do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Dokładnie dotyczy to priorytetu 3: zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Otrzymane środki finansowe zostały przeznaczone na zakup książek, które uczniowie szkoły uznali za ważne, interesujące, służące ich rozwojowi. Wśród nich znalazły się nowości czytelnicze z zakresu fantastyki, powieści obyczajowej, z nurtu adult, dotyczące współczesnej historii, poradniki psychologiczne skierowane przede wszystkim do młodzieży, uzupełniono też zasoby  lektur obowiązkowych.

W ramach wykorzystania nowych pozycji książkowych uczniowie klas I i II Technikum Agrobiznesu przygotowali projekty edukacyjne. Klasa pierwsza zaprezentowała motyw władzy jako potęgi, zaś klasa druga rejestr największych zbrodniarzy w literaturze, filmie i historii.   Forma realizacji była dowolna, najczęściej jednak wybierano prezentacje multimedialne, jednak niektórzy uczniowie zaprezentowali swoją realizację tematu w formie plakatu czy książki.

Beata Grabowska